18.2.2020

Dnes jsme měli náročnou hodinu s novou gramatikou, všechny děti moc chválím, že se celou dobu snažily spolupracovat a učit se. Nejprve jsme zopakovali I LIKE + zvířata, četli jsme znovu obrázky z minulé hodiny  a hádali, kdo je autorem. Poslouchali jsme  písničku:
https://www.youtube.com/watch?v=yS1zl4g7HLA

Pak jsme si představili novou otázku - DO YOU LIKE......? (Máš rád....?) s kladnou odpovědí YES, I DO, a zápornou NO, I DON'T. Poslechli si písničku:
https://www.youtube.com/watch?v=frN3nvhIHUk

i s novými potravinovými slovíčky - BROCOLLI, ICE CREAM, DONUT, SOUP, JUICE, POPCORN, PIZZA, BANANAS. Prosím, hodně poslouchejte, hlavně kvůli otázce a odpovědi s LIKE.

Vzali jsme si obrázky zvířátek, co známe, napsali zkratkou, zda je máme nebo nemáme rádi a kamarádů ve třídě se ptali DO YOU LIKE RATS? YES, I DO -  NO, I DON'T. Hráli jsme běhací hru 2 corners s LIKE.

Poté jsme si pustili příběh SB 38, 39 - děti dostaly role na čtvrtek. Pracovali jsme i s WB 38.

Na závěr jsme si s interaktivní tabulí hráli s písmenkem H - HAPPY, HIPPO, HORSES, HUMMINGBIRD.

Domácí úkol: naučit se roli v příběhu, WB 38/2,3

Na doma: Vezměte si s dětmi knihu se zvířaty (jakoukoli nebo např. SB 34,36,40, 42 atd.) a ptejte se dětí: DO YOU LIKE....? Dbejte, ať odpoví celým YES, I DO. nebo NO, I DON'T. Až jim to půjde, vystřídejte se v kladení otázek. Je důležité, aby to správně zažily.

Dále můžete opakovat písmenka na:

ww.starfall.com

sekce Kindergarten - ABC. Zatím umíme A B C D E F G H.

Další aktuality

HODNOCENÍ LYŽAŘSKÉHO VÝCVIKOVÉHO ZÁJEZDU KVILDA 2 0 2 0

01. 02. 2020

Lyžařský kurz žáků 7. ročníku se letos uskutečnil v termínu od 19. 1. do 25. 1. 2020.

Modernizace učebny informatiky

15. 01. 2020

Na začátku tohoto roku naše škola modernizovala učebnu informatiky. Bylo zakoupeno a instalováno 26 počítačů s 24" monitory. Žáci mají možnost používat nově nainstalované programy Windows 10, OFFICE 2019 a ZonerPhotoStudio X.