Obecné informace

25.4.2023 od 17:00 on-line Rodičovská kavárna – POTŘEBY DĚTÍ, JEJICH USPOKOJOVÁNÍ JAKO ZÁKLAD ÚSPĚŠNÉHO ŽIVOTA

Přicházíme na tento svět jako miminka, geneticky předurčená očekávat a zažívat příjemný, uspokojivý život plný významu a spojení s ostatním. Tomu se říká štěstí. Proto když náš život nepřináší tyto vrozené očekávané zkušenosti, jsme hluboce zklamáni, cítíme se podvedeni a okradeni o svoje základní právo. A vzdáváme se potom prahnutí po uspokojení těchto nejhlubších tužeb a nadějí? Ne, rozhodně ne snadno. A tak můžeme prožívat celý život jako nekonečné neštěstí. Jsme neustále pod tlakem svých nenaplněných potřeb, jsme hladoví konečně své základní potřeby naplnit. Protože to je základ pro zkušenost štěstí.“ (Pesso, 2013)
V rámci dalšího setkání s rodiči si budeme povídat o potřebách dětí, o tom jak uspokojování základních potřeb v dětském věku může člověka ovlivnit na celý další život.
Vysvětlíme si, jak přistupovat k uspokojování potřeb dítětem tak, aby z něj vyrostla zdravá osobnost se zdravým sebepojetím.
Každý člověk očekává, že ve světě najde své místo, že bude mít dost prostoru v náruči rodičů, dětské postýlce, ve svém pokoji, mezi blízkými, že jimi bude radostně vítán v celé své individualitě takový, jaký je.
Tak, jak na to, abychom tato očekávání dokázali naplnit a ovlivnili úspěch našeho dítěte v životě?
Prosím Vás, aby se zájemci z Vaší školy přihlásili zde nebo na níže přiloženém přihlašovacím formuláři do 15.4.2023. Seminář proběhne online formou. Všem přihlášeným účastníkům zašlu včas podrobný návod, jak se k semináři připojit.
Přihlašovací formulář - https://forms.gle/D4YDzYXRJeKhRRUAA

Lektor: PhDr. et Mgr. Eva Burdová, MBA

Veškeré informace s možností přihlášení naleznete také na webu www.mappribram.cz - https://mappribram.cz/map-iii/vzdelavani/rodicovske-kavarny/

Další aktuality

21.3.2023 od 17:00 on-line Rodičovská kavárna – ZVLÁDÁNÍ STRESU A NÁROČNÝCH SITUACÍ VE VÝCHOVĚ

13. 02. 2023

Opět se v rámci večerní rodičovské kavárny zastavíme a budeme si společně povídat o životních rolích, o aktivních přístupech k dětskému světu, o vnímání emocí a práci s..

Den otevřených dveří ZŠ Jiráskovy sady 17.3.2022

20. 02. 2022

Den otevřených dveří ZŠ Jiráskovy sady se koná dne 17. 3. 2022