Vzdělání

Domácí výuka

Vážení rodiče,

ráda bych Vás poprosila o spolupráci a o maximální pomoc svým dětem. Budeme dětem zadávat průběžně úkoly a témata k domácí přípravě. Tyto materiály se budou postupem času odstraňovat z webu školy, aby se uvolnila kapacita pro nové materiály. Proto je nutné, aby děti dělaly úkoly průběžně.

Pomozte jim, prosím, v orientaci v předmětech, v úkolech a jejich plnění. Kontrolujte průběžně, že se připravují, píší si zápisky do sešitů apod. Někdy bude potřeba materiály tisknout a příp. skenovat nebo "fotit" na mobil, odesílat ke kontrole. Některé děti to umí, některé budou potřebovat Vaši pomoc. Pokud by někdo měl problém si tisknout studijní materiály, je možnost si je nechat vytisknout přímo ve škole. V tom případě se obracejte na jednotlivé vyučující, případně přímo na mě. Něco je možné také přepsat ručně, není nutné vše tisknout.

Kontrolovat správnost zadaných úkolů není Vaše povinnost, ale pokud to je možné, moc Vás prosím, pomozte dětem občas i s tímto, alespoň v hlavních předmětech (ČJL, M, jazyky). Máme velmi omezené možnosti, jak to dětem na dálku vysvětlit. I když mám ve třídě samé šikulky a pracanty, některé děti to prostě samostatně nezvládnou. Nevíme, jak dlouho bude tato situace trvat, proto je nutná spolupráce nás všech.

S dětmi jsem v kontaktu prostřednictvím školního webu, e-mailu a rovněž mám spojku v třídní skupině aplikace WhatsApp, která tlumočí moje vzkazy a upozornění dětem. (Jistě chápere, že já se do skupiny osobně nepřidám - cca 800 zpráv denně...)

Pokud budete mít nějaké otázky, nápady, apod. obraťte se na mne nebo na kteréhokoliv vyučujícího, budeme se snažit Vám a Vašim dětem pomoci.

Se srdečnými pozdravy a přáním pevného zdraví,

Hana Rýparová

Další aktuality

Jan Liška o výuce dějěpisu

19. 11. 2019

Jan Liška: Dějepis už není jen výčtem letopočtů a jmen

Zájmové útvary ve školním roce 2019-20

12. 09. 2019

Vážení rodiče, milí žáci,
předkládáme vám nabídku zájmových útvarů (kroužků) pro školní rok 2019/2020. V případě zájmu kontaktujte do konce září konkrétního vedoucího ..

Keramika ve školní družině

11. 09. 2019

Keramika ve školní družině