C-Game jako cesta k rozvoji kompetence řízení vlastní kariéry

O projektu C-Game
 Cílem projektu je vyvinout hru C-Game určenou žákům posledních ročníků základních škol. Během výstavby fiktivního města se žáci seznámí s různými povoláními, která by pro ně mohla být zajímavá, rozšíří si povědomí o trhu práce a povzbudí je k přemýšlení o své budoucí kariérové cestě, se kterou souvisí volba studia po ukončení základní školy.

C-Game není v žádném případě nástrojem nahrazující kariérové​​ poradenství a konzultaci s kariérovým poradcem. Jediné, k čemu tato online hra má a bude sloužit je zábavnou formou pomoci žákům uvědomit si svou profesní orientaci a ovlivnit tak jejich budoucí kariérové rozhodování.

Jak napovídá název projektu hra C-Game odehrává ve virtuálním městě. Žáci město postupně doplňují různými podniky, institucemi a organizacemi, a obsazovat v nich vypsaná volná pracovní místa.

Během hry žák dostává jednoduché otázky, ze kterých se postupně skládá jeho zájmový profil. Po shromáždění dostatečných informací o zájmu žáka mu bude systém nabízet povolání odpovídající jeho dosud zjištěnému profilu. Protože ve věku 12–14 let je většina dětí daleko od vážného přemýšlení o své budoucí práci, všechny aktivity budou v hravé formě.

C-Game je určena jak pro samostatné hraní doma, tak pro využití v hodinách posledních ročníků základních škol zaměřených na tematickou oblast Člověk a svět práce. V některých fázích hry budou mít žáci za úkol konzultovat vybraná témata s rodičem, učitelem, kariérovým poradcem, s kamarádem nebo spolužákem.

Na hru je možné se podívat na stránce https://project.c-game.cz/cz/

Další aktuality

Informace o znovuotevření e-shopu

10. 10. 2022

Dobrý den,
rádi bychom Vás touto cestou informovali o znovuotevření našeho speciálního e-shopu! Opět si tedy můžete pořídit libovolný kousek ze školní kolekce.