SŠ Gastronomická a hotelová + návod na vyplnění přihlášky na SŠ

Vážená kolegyně,

na základě naší milé spolupráce si Vás dovoluji kontaktovat ohledně podávání přihlášek na střední školy. Vysvědčení již byla rozdána a teď přichází ta nejdůležitější část a to je výběr škol, na které se Vaši žáci budou hlásit. Každý rok bojujeme s tím, že žáci a jejich rodiče nevyplní správně přihlášku ke vzdělávání, což může zkomplikovat jejich přijetí ke studiu. Rádi bychom tomu v letošním, již tak náročném, roce předešli a Vašim žákům a jejich rodičům pomohli vyplnit správně přihlášku již na první pokus.

V příloze e-mailu Vám zasílám vzorový formulář přihlášky s návodem, na co je nutné při vyplňování nezapomenout. Ráda bych Vás tímto požádala, zda by bylo možném všem deváťákům a případně i jejich rodičům tento malý tahák zaslat.

A protože je na naší škole hodnocení ze základní školy dílčím způsobem zahrnuto do přijímacího řízení, je třeba mít na přihlášce vyplněné známky. Rodiče se nás již nyní ptají, jak budeme postupovat v případě, že jim základní škola vystaví vysvědčení se slovním hodnocením. Věříme, že Vás se tento postup netýká, nicméně protože se v této náročné době pravidla mění ze dne na den a leckdy je obtížně pochytat úplně všechna, pro úplnost doplňujeme, že dle § 51 odst. 3 školského zákona je základní škola povinna převést slovní hodnocení do klasifikace pro účely přijímacího řízení na střední školu.

Kompletní informace ohledně přijímacího řízení na naši školu mohou žáci nalézt na našich webových stránkách pod níže uvedeným odkazem.

https://www.ssgh.cz/wp-content/uploads/2021/01/Vyhlaseni_1._kola_prijimaciho_rizeni_pro_rok_2021-2022.pdf

Věřím, že přiložený soubor může Vašim žákům pomoci a ušetřit jim tak čas a možná i nervy.

Předem velmi děkujeme za současnou spolupráci a budeme se těšit na příští rok, ve kterém se snad již s Vámi a Vašimi žáky budeme moci setkat osobně.

V případě jakýchkoliv dotazů se na mě neváhejte obrátit

 

S přátelským pozdravem

 

Bc. Adéla Hancová

Vedoucí studijní referentka

 

STŘEDNÍ ŠKOLA GASTRONOMICKÁ A HOTELOVÁ s.r.o.

Vrbova 1233, 147 00 Praha 4 – Braník

Tel: + 420 241 001 711

Mobil: +420 733 109 745

E-mail: adela.hancova@ssgh.cz

Web: www.ssgh.cz

Příloha ke článku zde: https://www.zsjs.cz/data_prilohy/195.pdf

Další aktuality

Organizace výuky v týdnech 11.1 - 22.1.2021

07. 01. 2021

Organizace výuky v týdnech 11.1 - 22.1.2021

Informace k přijímacímu řízení na střední školy

05. 01. 2021

Informace k přijímacímu řízení na střední školy