BAKALÁŘI - PŘIHLÁŠENÍ

Informační centrum školy

Informační centrum, běžně nazývané infocentrum, slouží žákům jako studovna i učebna. K dispozici mají téměř 1100 titulů naučné literatury a beletrie, jež si mohou půjčovat domů nebo prezenčně. Škola odebírá časopisy Mateřídouška, ABC a Bravo, v oddělení časopisů je kromě nich nabídka mnoha dalších titulů, např. Příroda, Geo, Živá historie, Biblio a Školní noviny.

Do infocentra přihlášení žáci samostatně docházejí v době, kdy nemají výuku, především během polední přestávky. Otevřeno je v hodinách, kdy je zajištěn pedagogický dohled, tj. obvykle od 4. do 7. vyučovací hodiny. Žáci musí dodržovat vnitřní řád infocentra obsažený v přihlášce pro uživatele, kterou podepisuje žák i rodiče. Zejména je nutné včas vrátit knihy nebo časopisy půjčované na měsíc.

V infocentru si žáci čtou prezenčně vypůjčené tituly, píší domácí úkoly či připravují referáty. Využívají různé encyklopedie, slovníky i čtyři notebooky, které ale nelze používat k hraní her. Pedagog konající dohled jim může pomoci ve výběru vhodné literatury. Rovněž lze kopírovat a tisknout materiály související s výukou. Děti si zde také mohou hrát deskové hry, k výběru tu mají 23 stolních her, mj. šachy, dámu, bingo, scrabble, domino, křížovky, twister i kouzelnický kufřík.

V informačním centru probíhá rovněž vyučování, zvláště některé hodiny českého jazyka. Výuku obohacuje využití audiovizuální techniky a počítačů a hlavně prostředí ideální k práci s rozmanitými informačními zdroji.

© 2024 Základní škola, Příbram II, Jiráskovy sady 273 Ochrana osobních údajů Zpracování cookies

Developed by: Smartim